Większość z nas wchodzi w nowy rok z postanowieniem o zgubieniu zbędnych kilogramów. Podpowiadamy, jak przeprowadzić skuteczne, efektywne, ale przede wszystkim bezpieczne odchudzanie.

Najczęstsze przyczyny niepowodzeń w odchudzaniu

Decyzja o zrzuceniu zbędnych kilogramów jest jedną z tych, która zapada najczęściej wraz z nadejściem nowego roku. Bardzo często przejście na dietę odchudzającą towarzyszy też ważnemu i przełomowemu momentowi naszego życia, jako symbol rozpoczęcia nowego etapu. Niestety statystyki są nieubłagane i wyraźnie wskazują, że ponad połowa z nas nie jest w stanie podołać swojemu postanowieniu. Dlaczego tak się dzieje? Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń w odchudzaniu? Jest ich kilka. Po pierwsze zbyt wysokie wymagania wobec siebie. Chcąc odnieść sukces w swoim postanowieniu powinniśmy zastosować metodę małych kroków czyli podzielić cel na kilka mniejszych i prostszych do osiągnięcia. Po drugie nie dajemy sobie czasu. Planując skuteczną w naszym mniemaniu utratę kilogramów decydujemy się często na ekstremalne szybkie odchudzanie sięgając po głodówki czy stosując często nieznane środki czy tabletki. Efekty takiego działania mogą pojawić się dość szybko, ale równie szybko można je utracić. Po trzecie – brakuje nam systematyki. Ktoś kto po raz pierwszy rozpoczyna przygodę z odchudzaniem powinien pamiętać, że odchudzanie to proces wymagający powtarzania pewnych zadań, a nie jednorazowa czynność czy co gorsza obfitująca w spontaniczne „zrywy”. I wreszcie po czwarte – zbyt częste eksperymentowanie z dietami. Aby zauważyć działanie zastosowanego programu potrzebujemy przynajmniej miesiąca obserwacji, jak zareaguje na wprowadzone zmiany nasz organizm.

Dobre wsparcie na starcie – to podstawa

Na czym zatem polega i jak powinno wyglądać skuteczne, ale przede wszystkim bezpieczne odchudzanie? Czy te dwa pojęcia da się w ogóle połączyć? Oczywiście, że tak. Musimy sobie jednak uświadomić, że naszym największym sprzymierzeńcem w walce o szczupłą sylwetkę jest czas. Przybieranie na wadze trwało przecież przez pewien czas, dlatego też schudnięcie musi potrwać co najmniej dwa razy tyle. Dając sobie czas zyskamy też spokój, co tylko ułatwi całą pracę. Chcąc wygrać z kilogramami warto też zmienić myślenie typu „muszę”, „nie wolno mi” na bardziej pozytywne, jak „chcę to zrobić”, „wybieram to, bo to mi służy”.

Dietetyczna zupa krem o smaku grzybow

Naprawdę skuteczna dieta składa się z sumy zdrowych nawyków i przyzwyczajeń, a te powinny kojarzyć nam się z czymś przyjemnym i korzystnym. Zanim zaczniemy swoje zmagania z wagą dobrze jest zainwestować w solidne wsparcie i nie chodzi tutaj o zakup „skutecznego środka na odchudzanie”. Klucz do sukcesu stanowi pomoc specjalisty w dobraniu zbilansowanej diety. Samemu trudno jest stworzyć w pełni bezpieczny i dostarczający absolutnie wszystkich składników odżywczych plan żywienia, zwłaszcza jeśli brakuje nam wiedzy w tym zakresie. Możemy co prawda skorzystać z gotowych jadłospisów obecnych w sieci, ale nie nastawiajmy się wówczas na osiągnięcie optymalnych efektów, które obiecuje. Dlaczego? Każdy organizm jest inny i wymaga odrębnego traktowania czyli odmiennych wartości odżywczych i kaloryczności. Powinniśmy też zdecydowanie unikać diet na odchudzanie, które opierają się jednym wybranym produkcie. Co nam zatem pozostaje? Najlepszym wyjściem jest sięgnięcie po dietę, którą przygotuje dla nas specjalista. Może to być klasyczny catering dietetyczny lub jego alternatywa, czyli wysoce skuteczna dieta Kalibra.

Zasady działania cateringu dietetycznego i jego minusy

Ten rodzaj wspomagania swoich zmagań z kilogramami staje się coraz bardziej powszechny. Najczęściej korzystają z niego osoby, które nie mają czasu lub chęci, aby przygotowywać sobie codziennie zdrowe posiłki. Druga grupa odbiorców tej usługi to osoby, którym brakuje odpowiedniej wiedzy na temat przygotowywania dietetycznych potraw. I wreszcie trzecia grupa to osoby chcące przekonać się, jak może wyglądać zdrowa dieta odchudzająca. Na czym właściwie polega taki catering? Zainteresowany wchodzi na stronę danej firmy i zaznacza rodzaj diety oraz opłaca abonament obejmujący określony czas. Następnie oczekuje na przybycie kuriera z posiłkami.

Dietetyczny pudding o smaku waniliowym

Większość z nich jest gotowa bezpośrednio do spożycia. Inne wymagają jedynie podgrzania. Jakie mogą być minusy tego rodzaju diety? Głównym minusem jest brak nadzoru nad efektami. Trudno jest też mówić w tym wypadku o pełnej personalizacji planu żywieniowego. Osoba zainteresowana tą usługą najczęściej sama wyznacza sobie rodzaj diety na którą się decyduje, jednak menu nie uwzględnia tutaj ani jej stylu życia, uprawianej aktywności ani też stanu zdrowia. Dieta pudełkowa jest też dość droga, a brak narzuconych zasad czy restrykcji powoduje, że jej efekty nie zawsze są zadowalające. Poza tym usługa ta nie przewiduje przypominania o regularnym spożywaniu posiłków.

Na czym polega dieta Kalibra?

Z cateringiem łączy ją jedynie forma posiłków tzn. są one gotowe do spożycia. Natomiast zanim zaczniemy dietę Kalibra musimy umówić się na wizytę do dietetyka lub lekarza przeszkolonego z dietetycznego protokołu medycznego Kalibra. Osoba, która chce rozpocząć odchudzanie otrzymuje listę koniecznych badań do wykonania. Na tej podstawie oraz analizie składu ciała, przeprowadzonym wywiadzie medycznym i żywieniowym specjalista układa indywidualną dietę. Kolejną różnicą jest to, że jest to dieta zrównoważona, czyli połączenia diety normobiałkowej oraz niskokalorycznej co razem powoduje skuteczną utratę wagi, ale i tkanki tłuszczowej nie pozbawiając organizmu energii i nie powodując napadów głodu. Jednak największą zaletą diety Kalibra jest zastosowanie fazy przejściowej oraz podtrzymującej po etapie utraty wagi. Jest to ważne ze względu na utrwalenie zdrowych nawyków żywieniowych, a tym samym utrzymanie osiągniętego celu wagowego.

Dieta Kalibra i jej efekty

Czego można spodziewać się po tej diecie? Na pewno w pierwszej kolejności długotrwałych efektów. Jest to możliwe, gdyż dietetyczny protokół medyczny Kalibra oparty jest na badaniach naukowych. Po drugie ładnie wymodelowanego ciała. Dla wielu podejmujących walkę z kilogramami to właśnie zmiany sylwetki są największym motorem do dalszego działania, a już na pewno do utrzymania osiągniętego wyniku. Poza tym dieta Kalibra:

  • nie powoduje utraty dobrego samopoczucia – wprost przeciwnie dostarcza więcej pozytywnej energii;
  • ani na chwilę nie pozostawia nas samym sobie – regularna kontrola efektów oraz możliwość dodatkowych konsultacji ze specjalistą pomaga zwalczyć chwile słabości;
  • nie wymaga liczenia kalorii – wystarczy otworzyć pudełko i przygotować sobie wybrane danie;
  • nie zmusza do rezygnacji z ulubionych smaków – proponowane zamienniki są zdrowe i dostarczają dodatkowej porcji energii;
  • nie powoduje uczucia głodu, senności czy zmęczenia – wszystkie składniki są tak skomponowane, aby tworzyły właściwie zbilansowaną dietę odpowiadającą ściśle potrzebom naszego organizmu;
  • obejmuje trzy proste fazy – każda kolejna ułatwia realizację celu, a ostatnia uczy wyjścia z diety i powrotu do zbilansowanego sposobu żywienia;
  • zmniejsza ryzyko wielu groźnych chorób – a przede wszystkim tym, które biorą swój początek z nadwagi lub otyłości.

Oczywiście samo zastosowanie diety nie gwarantuje osiągnięcia oczekiwanych rezultatów. Aby tak się stało musimy przestrzegać zasad, które zaleci nam specjalista, a w razie spadku motywacji posiłkować się jego poradami. Poza tym warto podjąć się nawet niezbyt zaawansowanej aktywności fizycznej i pamiętać o jej regularnym uprawianiu, co tylko przyspieszy efekty. Musimy również pamiętać o systematycznym sięganiu po co najmniej 2 litry wody.

Jeśli tym razem chcemy, aby nasza dieta przyniosła oczekiwane efekty, to zróbmy to naprawdę z głową czyli postawmy nie tyle na szybkie, ile na bezpieczne odchudzanie. Nie spieszmy się i nie kierujmy wyłącznie efektami, które osiągnęli inni. Inspirujmy się przemianami innych. Czerpmy z ich osiągnięć. Ale przede wszystkim wyznaczmy własny cel i posłuchajmy co mają na temat jego osiągnięcia do powiedzenia specjaliści czyli dietetycy czy lekarze. Możemy dodatkowo sięgnąć po wsparcie w postaci diety Kalibra, a wtedy nie tylko zrealizujemy nasze postanowienie, ale również zyskamy na wyglądzie, zadbamy o swoje zdrowie, a także odzyskamy utraconą pewność siebie i dobre samopoczucie.