Czym jest dieta Kalibra?

Dieta Kalibra to skuteczna metoda redukcji masy ciała o udowodnionym naukowo działaniu, prowadzona pod stałym nadzorem specjalisty. Dieta Kalibra charakteryzuje się brakiem odczuwania głodu i zmęczenia, wahań nastroju czy utraty motywacji, pozwala szybko i na dobre pozbyć się tkanki tłuszczowej. Pierwsze efekty można zaobserwować nawet po tygodniu stosowania. Dieta Kalibra składa się z trzech etapów, dzięki czemu po osiągnięciu zamierzonego celu rezultat utraty wagi jest długotrwały.

5 zasad diety Kalibra:

 1. Dieta normobiałkowa na bazie białka o wysokiej wartości biologicznej.
 2. Dieta niskowęglowodanowa i niskotłuszczowa.
 3. Zrównoważony udział składników mineralnych i witamin, zgodny z zalecanym dziennym spożyciem (ang. RDA – Recommended Dietary Allowances).
 4. Dobre nawodnienie – minimalnie 2 litry wody dziennie (mogą być też takie napoje, jak czarna herbata, kawa czy coca-cola zero).
 5. Spożycie dozwolonych warzyw w nieograniczonych ilościach (np. sałata, ogórek, rzodkiewki).

Jak działa Dieta Kalibra?

Zasada diety Kalibra jest prosta: ograniczenie ilości spożywanych węglowodanów poprzez spożycie produktów Kalibra oraz warzyw. Organizm pozbawiony głównego „paliwa” jakim jest glukoza zostaje zmuszony do wykorzystywania zgromadzonej tkanki tłuszczowej jako podstawowego źródła energii. Dzięki spożyciu na odpowiednim poziomie białka o wysokiej wartości biologicznej dostarczanego z produktami Kalibra chroniona jest beztłuszczowa masa ciała.

Produkty Kalibra zostały przygotowane na bazie surowców najlepszej jakości, z wykorzystaniem białka o najwyższej wartości biologicznej. Jednocześnie bardzo niska zawartość węglowodanów w tych produktach umożliwia wywołanie i utrzymanie ketozy w organizmie. Pozwala to osiągnąć uczucie sytości pomimo przyjęcia niewielkiej liczby kalorii.

Etapy diety Kalibra

Dieta Kalibra podzielona jest na 3 etapy.

1 etap to faza utraty wagi– dieta VLCKD, czyli dieta bardzo niskokaloryczna inaczej ketogeniczna
To bardzo szybki spadek masy ciała, w którym organizm wprowadzany jest w stan ketozy. Uwolnione są wtedy z zapasów tkanki tłuszczowej kwasy tłuszczowe w wątrobie i przekształcane są w ciała ketonowe, które hamują przede wszystkim uczucie głodu. Stabilizują poziom glukozy we krwi oraz zapewniają dobre samopoczucie. Spodziewane efekty wahają się na poziomie -1,5-2 ubytku tkanki tłuszczowej tygodniowo.

2 etap to faza przejściowa– dieta LCD, czyli dieta niskokaloryczna
Polega na stopniowym (pod względem ilościowym i jakościowym) wprowadzaniu do diety wszystkich produktów spożywczych. Organizm powoli wychodzi z ketozy. Ważna w tym etapie jest zmiana nawyków żywieniowych.

3 etap to faza podtrzymująca– zbilansowana dieta
Pomaga utrzymać efekty długoterminowo, zapobiega powrotom do niepoprawnych nawyków żywieniowych oraz poprzedniej masy ciała.
W tej fazie zalecamy połączenie diety śródziemnomorskiej z odpowiednią dla danej osoby aktywnością fizyczną.

Sukces diety Kalibra opiera się na założeniu, że każda faza diety jest prowadzona pod kontrolą specjalisty ds. żywienia, który układa dietę zgodnie z potrzebami poszczególnych osób oraz stanem ich zdrowia, kontroluje parametry metaboliczne w trakcie odchudzania, prowadzi zarówno fazę stabilizacji (przejściową), jak i fazę powrotu do normalnego sposobu odżywiania (podtrzymującą).

Co możesz zyskać będąc na diecie Kalibra?

Korzyści ze stosowania diety Kalibra:

 1. 1,5-2 kg spadek masy ciała/tydzień
 2. Zachowanie beztłuszczowej masy ciała na stałym poziomie
 3. Redukcja przewlekłych stanów zapalnych
 4. Poprawa parametrów biochemicznych krwi
 5. Ochrona skóry (elastyczność)

Jak zacząć dietę Kalibra?

 1. Wyślij do nas pytanie za pomocą formularza kontaktowego. Prześlemy kontakt
  do przeszkolonych przez nas specjalistów ds. żywienia na Twoim terenie.
 2. Umów się na wizytę do wybranego przez Ciebie specjalistę.
 3. Na pierwszej wizycie specjalista zbierze wywiad żywieniowy i zdrowotny, wykona analizę
  składu ciała. Następnie wyjaśni zasady obowiązujące na diecie, wypełni z Tobą formularz
  zamówienia oraz umówi na wizytę kontrolną.
 4. Mając formularz złóż zamówienie na produkty Kalibra.
 5. Kurier dostarczy do Ciebie przesyłkę z zamówionymi produktami Kalibra.
Najczęściej zadawane pytania
Jak długo można stosować dietę Kalibra?

Czas trwania diety jest określany przez specjalistę w momencie ustalania i omawiania z daną osobą wszelkich szczegółów i wytycznych. Ponieważ dieta przebiega pod kontrolą wykwalifikowanego eksperta, nie ma konkretnych wskazań dotyczących czasu jej trwania.

Czym właściwie są produkty Kalibra z kategorii „Dodatki”?

Kategoria „Dodatki” zawiera produkty, które mają uprzyjemnić danej osobie proces odchudzania. Spożywanie tych produktów powinno mieć jednak odpowiedni limit – tak, aby parę dodatkowych łyżeczek smakołyku z tej kategorii ciągle mieściło się w dozwolonym limicie kalorycznym pozwalającym zachować schemat diety Kalibra.

Dlaczego warto być pod kontrolą specjalisty?

Dieta Kalibra jest dietą spersonalizowaną, każdorazowo konstruowaną na podstawie informacji dotyczących stanu zdrowia i metabolizmu oraz z uwzględnieniem indywidualnej liczby kilogramów, jaką dana osoba powinna zrzucić.
Kwestią zasadniczą pozostaje zatem monitorowanie spadku wagi przez dietetyka, aby można było zapewnić odpowiednie wsparcie podczas zachodzących zmian oraz dostosować dietę do danego organizmu. Ponadto mechanizm fizjologiczny ketozy opiera się na równowadze metabolicznej, którą należy odpowiednio podtrzymywać i która musi być kontrolowana przez eksperta. Dzięki temu dieta jest skuteczna, a spadek wagi stały.

Czytaj więcej