Dieta Kalibra
Czy dietę Kalibra można powtarzać?

Zasadniczo dieta Kalibra rozwiązuje problem nadmiaru wagi u podstaw i przeprowadza się ją tylko raz. Istnieją jednak sytuacje, w których problem może pojawić się ponownie po kilku latach (tak może się zdarzyć w przypadku znacznej otyłości). Wówczas dietę Kalibra można zastosować po raz drugi.

Jak długo można stosować dietę Kalibra?

Czas trwania diety jest określany przez specjalistę w momencie ustalania i omawiania z daną osobą wszelkich szczegółów i wytycznych. Ponieważ dieta przebiega pod kontrolą wykwalifikowanego eksperta, nie ma konkretnych wskazań dotyczących czasu jej trwania.

Jakie aktywności fizyczne współgrają z dietą Kalibra?

Intensywne programy treningowe powinny zostać wstrzymane na czas trwania diety Kalibra. Zalecane jest jednak rozpoczęcie lub kontynuowanie umiarkowanej aktywności fizycznej (podejmowanej przez co najmniej 30 minut dziennie).

Czym jest Keto-test?

Keto-test to szybki i prosty test paskowy do samodzielnego stosowania, przeznaczony do monitorowania obecności ciał ketonowych w moczu.

Czy osoby z nadciśnieniem lub z wysokim poziomem cholesterolu też mogą stosować ten rodzaj diety?

Tak. Dieta może pomóc obniżyć ciśnienie, poziom cukru czy cholesterolu, jednak w takich przypadkach przed jej rozpoczęciem zalecana jest konsultacja z lekarzem prowadzącym.

Czy osoby walczące z cellulitem mogą stosować dietę Kalibra?

Z dietą Kalibra można skutecznie zwalczać retencję wody w organizmie, przy okazji budując suchą masę mięśniową dla bardziej stonowanej sylwetki i elastycznej skóry.

Jedzenie
Jakie ilości kawy i herbaty można spożywać, będąc na diecie Kalibra?

Konsumpcja kawy i herbaty nie koliduje z protokołem diety Kalibra, jeśli nie korzysta się przy tej okazji z cukru lub ze słodzików, które go zawierają. Tak czy inaczej, ogólne zasady żywieniowe zakładają, że nie należy spożywać więcej niż 2-3 porcje substancji kofeinowych w ciągu dnia.

Czy należy spożywać wszystkie zaplanowane w diecie Kalibra posiłki?

Efektywność diety Kalibra jest bardzo mocno związana z jej właściwym stosowaniem, zgodnym z zaleceniami specjalisty. Konieczne jest więc przestrzeganie wytycznych i spożywanie przez daną osobę wszystkich zaplanowanych dla niej posiłków.

Czym właściwie są produkty Kalibra z kategorii „Dodatki”?

Kategoria „Dodatki” zawiera produkty, które mają uprzyjemnić danej osobie proces odchudzania. Spożywanie tych produktów powinno mieć jednak odpowiedni limit – tak, aby parę dodatkowych łyżeczek smakołyku z tej kategorii ciągle mieściło się w dozwolonym limicie kalorycznym pozwalającym zachować schemat diety Kalibra.

Specjaliści Kalibra
Dlaczego warto być pod kontrolą specjalisty?

Dieta Kalibra jest dietą spersonalizowaną, każdorazowo konstruowaną na podstawie informacji dotyczących stanu zdrowia i metabolizmu oraz z uwzględnieniem indywidualnej liczby kilogramów, jaką dana osoba powinna zrzucić.
Kwestią zasadniczą pozostaje zatem monitorowanie spadku wagi przez dietetyka, aby można było zapewnić odpowiednie wsparcie podczas zachodzących zmian oraz dostosować dietę do danego organizmu. Ponadto mechanizm fizjologiczny ketozy opiera się na równowadze metabolicznej, którą należy odpowiednio podtrzymywać i która musi być kontrolowana przez eksperta. Dzięki temu dieta jest skuteczna, a spadek wagi stały.

Z kim można się kontaktować?

Jeżeli Twój specjalista nie zna metody Kalibra, polecimy Ci odpowiedniego eksperta. Jeżeli nie jesteś w stanie znaleźć wsparcia we własnym zakresie, po prostu skontaktuj się z nami, aby otrzymać przydatne informacje i znaleźć specjalistę blisko miejsca, w którym mieszkasz.