Trzy fazy diety

Protokół dietetyczny Kalibra umożliwia szybką utratę zbędnych kilogramów.

Protokół przewiduje trzy podstawowe fazy. Pierwsza to właściwa utrata wagi. Druga to faza przejściowa polegająca na stopniowym wprowadzaniu do jadłospisu zwyczajnych produktów spożywczych o wyższej zawartości węglowodanów niż produkty stosowane w pierwszej fazie. Ostatnią jest faza podtrzymująca, podczas której osiąga się równowagę żywieniową.

Należy podkreślić, że sukces diety Kalibra opiera się na założeniu, że każda faza diety jest prowadzona pod kontrolą specjalisty ds. żywienia, który układa dietę zgodnie z potrzebami poszczególnych osób oraz stanem ich zdrowia, kontroluje parametry metaboliczne w trakcie odchudzania, prowadzi zarówno fazę stabilizacji (przejściową), jak i fazę powrotu do normalnego sposobu odżywiania (podtrzymującą).

Faza utraty wagi

Utrata wagi jest pierwszą fazą diety.

Następuje ona dzięki wprowadzeniu diety opartej na produktach spożywczych Kalibra oraz suplemencie diety, który dostarcza wszystkich niezbędnych witamin i składników mineralnych.

W trakcie pierwszej fazy organizm jest wprowadzany w stan kontrolowanej ketozy (na odpowiednio długi czas), czyli w fizjologiczny proces metaboliczny, który przyczynia się do nieodczuwania głodu oraz spalania tkanki tłuszczowej jako podstawowego źródła energii. Dzięki temu przestrzeganie diety nie przysparza większych trudności. Nie trzeba też stosować dodatkowych leków.

Faza przejściowa

Faza przejściowa polega na stopniowym (pod względem ilościowym i jakościowym) wprowadzaniu do diety wszystkich produktów spożywczych.

W ten sposób można utrzymać osiągnięte rezultaty, przyzwyczajając się stopniowo do zdrowego, zróżnicowanego i kompletnego sposobu odżywiania.

Faza podtrzymująca

Faza podtrzymująca to trzeci, ostatni etap diety Kalibra, w którym po osiągnięciu pożądanej wagi powraca się do równowagi żywieniowej.

W tej fazie zalecamy połączenie diety śródziemnomorskiej z odpowiednią dla danej osoby aktywnością fizyczną.

Najczęściej zadawane pytania Czytaj wszystkie
Dlaczego warto być pod kontrolą specjalisty?

Dieta Kalibra jest dietą spersonalizowaną, każdorazowo konstruowaną na podstawie informacji dotyczących stanu zdrowia i metabolizmu oraz z uwzględnieniem indywidualnej liczby kilogramów, jaką dana osoba powinna zrzucić.
Kwestią zasadniczą pozostaje zatem monitorowanie spadku wagi przez dietetyka, aby można było zapewnić odpowiednie wsparcie podczas zachodzących zmian oraz dostosować dietę do danego organizmu. Ponadto mechanizm fizjologiczny ketozy opiera się na równowadze metabolicznej, którą należy odpowiednio podtrzymywać i która musi być kontrolowana przez eksperta. Dzięki temu dieta jest skuteczna, a spadek wagi stały.