Nasza historia

Firma SDM powstała w 1998 r. we Włoszech. Zaproponowała wówczas rewolucyjną i potwierdzoną naukowo metodę odchudzania – VLCKD (Very-Low-Carbohydrate Ketogenic Diet), czyli dietę niskokaloryczną, normobiałkową o niskiej zawartości węglowodanów – będącą owocem badań profesora George’a L. Blackburna, wykładowcy z Uniwersytetu Harvarda.

Od początku działalności SDM za jedno z najważniejszych swoich zadań uważa szkolenie specjalistów z zakresu żywienia, którzy potem opiekują się osobami rozpoczynającymi protokół dietetyczny. Specjaliści SDM monitorują postępy diety, wspierają i doradzają oraz dostosowują zasady diety do wymagań poszczególnych osób, dzięki czemu odchudzanie jest bezpieczne, a osiągnięty rezultat – długotrwały.

Za sprawą swojego profesjonalnego podejścia firma SDM szybko uzyskała czołową pozycję w branży dietetyki. Dla lekarzy i specjalistów do spraw żywienia stała się jednym z najważniejszych ekspertów i partnerów.

Od 2012 r. celem SDM jest rozpowszechnianie metody dietetycznej VLCKD w Europie.

W 2016 r. firma zdecydowała się rozpocząć działalność w Polsce. Wierzymy, że w utracie nadwagi i utrzymaniu właściwej sylwetki pomożemy również Polakom.

Mocne strony

Często bardzo trudno schudnąć, jeśli bazuje się wyłącznie na klasycznych dietach. Spadek masy ciała następuje powoli. W przypadku niektórych kuracji wszystkie produkty spożywcze muszą być skrupulatnie ważone. Nierzadko poszczególne kuracje zmuszają do zrezygnowania ze smaku i różnorodności posiłków (za sprawą ograniczenia dozwolonych produktów żywnościowych w menu). Najczęściej też trudno przestrzegać zaleceń obowiązujących w danej diecie, jeśli przebywa się poza domem.

SDM zwraca szczególną uwagę na wszystkie wymienione aspekty, angażując się w ciągłe badania i poszukiwania. Dzięki temu firma oferuje szeroką gamę produktów spożywczych spełniających wymagania wszystkich osób, które mają zamiar rozpocząć dietę VLCKD.

Interdyscyplinarny zespół specjalistów ds. żywienia, diabetologów, dietetyków, nefrologów i specjalistów technologii żywienia, rozproszony po terytorium Włoch, od ponad 15 lat proponuje protokół SDM osobom, którym zależy na szybkiej utracie wagi i utrzymaniu osiągniętych rezultatów. Tak bogate doświadczenie pozwala mieć pewność, że proponowana metoda jest skuteczna i gwarantuje sukces.

Edukacja

Dla SDM edukacja zawsze była kwestią priorytetową. Dlatego co roku we Włoszech firma organizuje intensywne kursy przeznaczone dla profesjonalistów w dziedzinach zdrowia i żywienia.

Nacisk na szkolenia pozwala firmie z powodzeniem towarzyszyć pacjentom w uzyskaniu przez nich prawidłowej wagi. Dzięki swojemu zaangażowaniu SDM ma rekordowe wyniki w zakresie pozytywnych rezultatów diety VLCKD przy wysokim poziomie satysfakcji z osiągniętych efektów.

Wśród wszystkich osób, które wdrożyły protokół SDM pod kontrolą dietetyka, 80% z nich utraciło określoną wcześniej wagę w ustalonym czasie*. Natomiast ponad 70% stwierdziło, że jeśli zaszłaby taka potrzeba, powtórzyłoby dietę SDM. Sukcesy dają nam największą satysfakcję.
* Źródło: Ales Research, Customer Satisfaction S.D.M., październik 2011.