Historia firmy

Firma SDM działa na terenie Europy od ponad 20 lat skutecznie odchudzając setki tysięcy osób. Opiera się na dietetycznym protokole medycznym Kalibra. Dieta została opracowana 30 lat temu w Stanach Zjednoczonych i znana jest na całym świecie. Główne założenia diety to niska kaloryczność, niska podaż węglowodanów i co bardzo ważne dieta jest normobiałkowa.

Firma SDM działa w Polsce od marca 2017 i od stycznia 2018 roku marka, pod którą zaczynaliśmy na rynku polskim została przejęta przez PronoKal Group®.

PronoKal Group® to hiszpańska spółka międzynarodowa skupiająca się na poprawie zdrowia i samopoczucia swoich pacjentów poprzez kurację odchudzającą z zastosowaniem diety ketogenicznej.


PronoKal Group® jest obecny w ponad 15 krajach w Europie i Ameryce, w tym w Argentynie, Belgii, Brazylii, Hiszpanii i Meksyku, współpracuje z ponad 4 000 specjalistów na całym świecie, a z oferowanej przez nią kuracji skorzystało ponad 450 000 pacjentów.
Dzięki temu mamy możliwość wprowadzenia innowacji w naszej metodologii, zyskaliśmy szerszy dostęp do badań naukowych oraz większy wybór produktów dla klientów.